תיקון 190

0
47

אחד מערוצי ההשקעה החשובים ביותר הוא החיסכון הפנסיוני. כשמגיעים לגיל פרישה, יש באפשרותינו לחסוך את הכספים שצברנו במהלך השנים ב+קרנות הפנסיה והביטוח השונות. תיקון 190 לפקודת מס, שיצא בשנת 2012, מעודד גמלאים שהגיעו לגיל פרישה, להפקיד את הכספים שצברו על ידי הקניית תנאים אטרקטיביים כמו הטבות מס משמעותיות, גמישות ודמי ניהול נמוכים.

אז איך זה מתבצע?

כאשר מגיעים לגיל הפנסיה, מעבירים את הכספים שהצטברו בקרנות השונות לקופת גמל, שם הם צוברים רווח בתנאים משתלמים במיוחד.

אל קופת הגמל, יכולים החוסכים שהגיעו לגיל הפרישה, לבצע הפקדה חד פעמית, או לבצע הפקדה באופן חודשי. אותו דבר גם במשיכה – החוסכים יכולים למשוך את הכספים במשיכה אחת או כקצבה חודשית. אם יחליטו למשוך את הכספים מקופת הגמל כקצבה חודשית, כלומר, ככספי פנסיה, הקצבה תהיה פטורה לגמרי ממס.

מה חשוב לדעת לגבי תיקון 190?

תיקון 190 מאפשר לחוסכים למשוך את כספם באופן נזיל במידה והקצבה שלהם עומדת על מינימום 4418 ש”ח, נכון לשנת 2018. במשיכה חד פעמית יחובו החוסכים במס, כאשר תשלום המס חל רק על הרווח הנומינלי ובגובה של 15%.

לגמלאים אפשרויות השקעה שונות בקופות הגמל וישנה אפשרות לעבור מקופת גמל אחת לאחרת ומאפיק השקעה אחד לאחר בלי הגבלה וללא חיוב מס.

דמי הניהול מצטמצמים משמעותית כאשר הכספים מנוהלים בקופות הגמל וככל שהסכום המופקד בקופה גבוה יותר, כך דמי הניהול נמוכים יותר.

השאר תגובה

כתוב הערה
הכנס שם כאן