הביטוח הסיעודי – איך תשפיע עלינו רפורמת הביטוח הסיעודי שעתידה להכנס?

0
109

רפורמה בביטוח בריאות על הביטוח הסיעודי אמורה להכנס לתוקף בקרוב והיא מגיעה כחלק מרפורמה כוללת בביטוחי הבריאות, שעד כה הובילה לירידת מחירי הפרמייה החודשיים של המבוטחים. צריך לקחת בחשבון, שכחלק מרפורמה הצפויה להכנס, הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים, כמו אלה הנמכרים דרך קופות החולים, יבוטלו ומבוטחים רבים עלולים למצוא עצמם ללא כיסוי.

למה הביטוח הסיעודי כל כך חשוב?

אנחנו אמנם שאננים בכל הקשור למצבי בריאות סיעודיים כשאנחנו צעירים, אבל לצערנו, אנחנו עדים למקרים סיעודיים גם בקרב אנשים מתחת לגיל 60. כמו כן, ככל שהגיל עולה והסיכויים להגיע למצב סיעודי עולים, כך גם עלות הפרמייה החודשית אותה תשלמו, הופכת ליקרה במיוחד.

בין אם החולה הסיעודי זקוק להתאמות ומטפל צמוד בבית ובין אם הוא מאושפז במוסד סיעודי, ההוצאות החודשיות שלו מתחילות מכמה אלפי שקלים ויכולות להגיע גם לכמה עשרות אלפים. הביטוח הבסיסי אותו כל אחד מקבל מהמדינה, אינו מכסה את כל ההוצאות ויותר מזה, זה קורה רק אחרי בדיקה מדוקדקת שבני המשפחה אינם יכולים לממן זאת בעצמם. בשורה התחתונה, העול הכלכלי מונח על כתפיהם של בני משפחת החולה הסיעודי. בהיעדר מימון הולם – חולים סיעודיים רבים חווים פגיעה משמעותית באיכות החיים.

הבעייתיות בביטוח הסיעודי הקבוצתי

קופות חולים ומקומות עבודה מציעים ביטוחים סיעודיים בעלות חודשית נמוכה מזו של ביטוח פרטי מה שמושך רבים לרכוש אותם. אז למה הם כל כך בעיתיים ולמה עומדים להתבטל?

איכות הביטוח – הביטוח הסיעודי הקבוצתי אינו מכסה את כל ההוצאות הכרוכות ובנוסף, הזכויות של המבוטחים אינן נשמרות במידה והם עוברים לקופת חולים אחרת.

קשר לא ישיר עם חברת הביטוח – חוזי הביטוחים הקבוצתיים מתקיים בין קופת החולים או מקום העבודה לבין חברת הביטוח. המבוטח לא נמצא בקשר ישיר עם חברת הביטוח. החברות רשאיות לשנות ולחדש את חוזה הביטוח פעם בכמה שנים וכך קורה שהן עלולות לבטל או לייקר פרמייה של מבוטחים שהגיעו לגיל בו מסוים. בקיצור, רבים עלולים למצוא עצמם ללא ביטוח סיעודי בדיוק בגיל בו קשה יותר להשיג ביטוח כזה בעלות חודשית הוגנת.

הביטוח הפרטי לא יקר מדי?

בביטוח סיעודי פרטי, הפוליסות נערכות ישירות בין המבוטח לחברת הביטוח וזאת מחויבת לקיים הסכם זה כל עוד המבוטח משלם את הפרמייה החודשית. הביטוח מאופיין בעלות גבוהה יותר מזו של הביטוח הקבוצתי אך הוא מציע יציבות וכיסוי רחב יותר בהוצאות החודשיות.

האפשרות שמגשרת בין עלויות ביטוח גבוהות לביטוחים הקבוצתיים של קופות החולים ומקומות העבודה, היא האפשרות לרכוש ביטוח סיעודי משלים. מה זה אומר? שהביטוח הפרטי יעלה פחות משום שהוא מתחשב בגובה הפיצוי אותו יקבלו המבוטחים מהביטוח הקבוצתי.

בכל מקרה, אם אתם מתכננים לרכוש ביטוח סיעודי פרטי, מומלץ לקבל הצעות ממספר חברות ביטוח ולברר באילו מקרים רפואיים היא לא מתחייבת לשלם את גובה הפיצוי החודשי ומה המחיר אותו תשלמו על מנת לקבל את הכיסוי הרחב.

רפורמת הבריאות בביטוח הסיעודי

כאמור, רפורמת הבריאות לביטוח סיעודי אמורה להכנס בקרוב ובה יינתן פתרון עבור קשישים חסרי ביטוח סיעודי ולא משנה מה הסיבה לכך. מטרתה היא לספק איכות חיים הולמת ומכובדת לקשישים סיעודיים חסרי ביטוח מתאים.

השאר תגובה

כתוב הערה
הכנס שם כאן