נדל”ן ביוון – האם זה הזמן להשקיע ביוון?

0
190

יוון הפכה למוקד נדל”ני מצוין בשנים האחרונות. לא שאנחנו שמחים לאיד חלילה, אבל המשבר הכלכלי הקשה שפקד אותה בשנת 2010, הובילו למחירי דירות משתלמים במיוחד. אז אם אתם מחפשים יעד חוץ להשקעה ואתם חובבי אקלים ים תיכוני, רוצים לאכול סלט יווני אמיתי וליהנות מנופים ציוריים ומדהימים – יוון היא הפנינה שאתם מחפשים.

אז למה שווה להשקיע בנדל”ן יווני?

  • מחירים הוגנים – המשבר הכלכלי שחוותה יוון בשנת 2010, הוביל לצניחת מחירים בצורה מאוד חדה. מחירי הדירות ירדו בעד כ-50 אחוזים והרבה מאוד משקיעים ביטלו את יוון כאופציה להשקעה. אממה, ההתאוששות של יוון קורית בקצב מהיר מאוד ומומחים טוענים שהיא תתייצב בעתיד המאוד מאוד קרוב – לכן כרגע, מי שבוחר להשקיע ביוון, משלם מחירים נמוכים במיוחד על דירות נופש הנמצאות על החוף. המחירים האלה צפויים לעלות באופן משמעותי עם התייצבותה הכלכלית המלאה של יוון.

 

  • תשואה גבוהה – בהמשך לסעיף הקודם, אחוזי התשואה של יוון גבוהים וריווחיים. התשואה הממוצעת היא 9% וזה עוד יכול לעלות מעלה. השילוב של מחירים הוגנים עם תשואה גבוהה, מהווה אופציה מושלמת למשקיעי נדל”ן.

 

  • יחסים בין ישראל ליוון – השקעה נדל”נית משתלמת למשקיעים הישראלים במיוחד, הודות להסכם המיסוי שיש לישראל מול יוון. מטרת ההסכם היא לבטל כפל מיסוי. כלומר, משקיע ישראלי שבוחר להשקיע בנדל”ן יווני נהנה מהטבות מס כמו ביטול תשלום ארנונה, ביטול מס הכנסה והקלות נוספות.

 

  • תיירות – יוון מורכבת מ-3000 איים ונחשבת ליעד תיירותי חם ותוסס. היא מלאה בחופים מרהיבים ונופים אותנטיים ועוצרי נשימה. יחד עם מזג אויר ים תיכוני נוח ומחירים הוגנים, אתם מקבלים הזדמנות השקעה נדירה במקום מאוד ריווחי ופופולרי. אפשר להשתמש בנכס למטרות תיירות או למטרות מסחר במיקומים מתויירים ולהגדיל את ההכנסות מהנכס.

 

  • מיקום גאוגרפי – יוון נגישה מאוד למשקיעים הישראלים. משקיעים שרוצים להיות מעורבים בנכס, לבקר בו לעיתים, לראות שהכל הולך כשורה יוכלו לבצע זאת לעיתים קרובות יותר.

בסיכומו של דבר, יוון היא יעד מוצלח להשקעות נדל”ן, אך חשוב להתייעץ ולבדוק לגבי המיקומים הנכונים לכם. ההמלצה היא לבחור במיקום שיש לו ביקוש רב להשכרת דירות אל מול היצע דל, בחירת מוקדי משיכה תיירותיים ובדיקת מחירי שכירות דירה באיזור. בהצלחה!

השאר תגובה

כתוב הערה
הכנס שם כאן