5 טיפים לשיפוץ הדירה

0
68

אם אתם מתכננים שיפוץ דירה, אתם ודאי טובעים בין שלל דברים שצריך לסדר ולתאם. כדי להקל עליכם, כמה שאפשר, אספנו מספר טיפים שיעזרו לכם למקד את עצמכם בתהליך השיפוץ. בואו נצא לדרך…

  1. מה התקציב שלכם? – לפני שאנחנו בכלל צוללים לתוך התהליך, חשוב לקבוע תקציב שיפוץ. נכון, יהיו שינויים, וויתורים והוצאות לא צפויות – אך ללא תכנון תקציב, ההוצאות הבלתי צפויות עלולות לעלות לכם הרבה יותר! הגדירו לעצמכם תקציב לשיפוץ ורישמו אותו. במהלך השיפוץ, צצות הפתעות ולפתע מתגלות בעיות שלא ראיתם קודם לכן – לכן, תוסיפו לתקציב 20% אפשרות לחריגה – שלא תהיו מופתעים מהפתעות.
  2. מטרות וסדרי עדיפויות – כשאנשים מבצעים שיפוץ דירה, הם נוטים להתפזר ופתאום מתחשק להם לשפץ גם את הפרגולה בגינה או הברז בכיור שדווקא עובד נהדר. אז תחילה, הגדירו את המטרה שלכם. למה אתם משפצים? אתם רוצים לשפר את הדירה לפני מכירה? אולי להוסיף חדר? חדרי המקלחת דורשים שיפוץ בהול? תדעו מה מטרת השיפוץ ולאחר מכן מהו סדר העדיפויות שלכם. ככה יהיה לכם יותר קל להיות גמישים תוך כדי התהליך.  ערכו 2 רשימות – אחת של מה אתם חייבים והשניה של מה אתם רוצים. ארגנו אותם לפי סדר החשיבות.
  3. חיסכו עלויות – כמו שנאמר בסעיף הקודם, אנחנו נוטים להתפזר כשזה מגיע לשיפוץ הדירה. הקבלן מציע שאולי נחדש את הצבע של הדלת ואולי נחליף את הברז בשירותים. רגע לפני שאתם נותנים לו יד חופשית – תראו מה אפשר לעשות לבד. לצבוע דלת או לחדש צבע לכמה ארונות הם משימות שאולי אתם יכולים לעשות לבד. במקביל – השתמשו במוצרים זולים יותר. חלון בלגי מברזל אמיתי אולי נראה יוקרתי ומרשים, אבל הוא לא עושה עבודה טובה יותר מחלון אלומיניום.
  4. תשקיעו בבחירת קבלן – תעשו השוואת מחיר חכמה. זכרו שלא רק המחיר חשוב – בידקו עם כל אחד מה הוא מתחייב לשפץ, מהן העלויות, לוחות זמנים, איכות החומרים, האם נותן אחריות והאם יש לו ביטוח. מבחינת תשלום, ההמלצה החמה היא לא לשלם לקבלן בבת אחת, אלא בתשלומים וכמובן – כל מה שאתם מסכמים עליו, חייב להירשם בחוזה.
  5. יחסי שכנות טובים – אם אתם לא רוצים לחזור לבית מוקף אויבים, עדכנו את השכנים שלכם בדבר השיפוץ. אל תפתיעו אותם עם פסולת בנייה ורעש של שיפוצים ביום בהיר אחד. אפשר לשים מודעה על לוח המודעות או פשוט לדפוק על הדלת ולעדכן על המתרחש.

בהצלחה!

השאר תגובה

כתוב הערה
הכנס שם כאן